V Rotaně jsme vždy směřovali k excelenci ve vývoji přesných řezných nástrojů z ultratvrdých materiálů. Proto také už několik let spolupracujeme s pražskou ČVUT. Opakovaně se nám osvědčila možnost propojovat naše know-how a znalosti trhu s velkým rozhledem, originálním přístupem a moderně vybaveným zázemím na straně vědců.


Kooperace s ČVUT nám umožňuje neustále rozšiřovat znalosti a dovednosti. Díky této synergii patříme už řadu let k předním firmám v oblasti high-tech obráběcích technologií, a to nejen co se týče materiálu a kvality, ale také produktivity a spolehlivosti výroby.


Z každodenního osobního kontaktu se zákazníky jsme schopni si utvářet poměrně jasnou představu o jejich prioritách a o požadavcích trhu. Je zřejmé, že stále více dominuje zájem o výkonné, přesné a zároveň ekonomicky dostupné nástroje schopné obrábět ultratvrdé materiály.


V rámci nejnovějšího projektu Trio IV jsme se proto spolu s ČVUT pokusili zásadním způsobem vylepšit vlastnosti některých našich řezných nástrojů, a vytvořit novou generaci konkurenceschopných instrumentů z takových materiálů, jako je slinutý karbid, polykrystalický diamant nebo kubický nitrid bóru.


Výsledkem této součinnosti jsou čtyři unikátní řešení, zahrnující mimo jiné i zcela nové konstrukce břitů nebo inovativní způsob chlazení, která výrazně zvyšují užitné parametry našich nástrojů. Testy nových aplikací prokázaly vysokou kvalitu, produktivitu a ekonomičnost výroby, což dává nejen nám coby výrobci, ale především našim zákazníkům jasnou konkurenční výhodu na trhu.


Výsledky projektu Trio IV nás naplňují velkou nadějí na komerční využití těchto nových nástrojů. Kombinace inovativního designu, zdokonalených vlastností a mimořádné efektivity nám umožňuje nabídnout i těm nenáročnějším zájemcům vysoce pokročilá řešení.


Klienti, kteří ocení maximální přesnost a výkon, budou moci nyní využívat nové nástroje, které jsme jim schopni vyvinout, vyrobit, ale i renovovat přesně podle jejich konkrétních potřeb a požadavků. Naší předností však není pouze příprava nástrojů, ale i precizní a vždy dostupný servis. Všechny tyto aspekty spolupráce pomáhají zúčastněným inovovat a posunovat své hranice v oboru.