Zájemci o malé CBN nože si dnes mohou vybírat ze široké škály katalogových instrumentů od celé řady světových značek. Český výrobce a dodavatel nástrojů s ultratvrdou řeznou hranou, společnost Rotana z Velkého Meziříčí, však nabízí víc než jen univerzální řešení. Zákazníkům, kteří požadují maximální přesnost a výkon, dokáže potřebné nástroje upravit na míru a zajistit i odpovídající servis.


Rotana vsadila na maximální vstřícnost vůči individuálním potřebám klientů. Spolupráce obvykle začíná nad katalogovým nástrojem formou upřesňování parametrů. S těmi pak dodavatel pracuje tak, aby výsledné řešení umožňovalo maximální výkon. Vzhledem k tomu, že zákazník požaduje co nejvyšší efektivitu, ladí specialisté z Rotany upravené nástroje velice často přímo u něj na míru.


Společnost v současnosti vyrábí mimo jiné i tisíce vnitřních CBN nožů a i v tomto segmentu se jí nebývale daří. Firma proto pokračuje v investicích do nových technologií, které jí umožňují pokrýt i velké výrobní série ve velmi krátkém čase. Zákazník přitom obdrží nástroje, které dokonale splňují jeho požadavky na kvalitu a maximální efektivitu.


Rotana si dokázala vybudovala úzké vztahy s předními dodavateli kvalitních surovin a materiálů, včetně CBN substrátu. Vedle toho, že ho dokáže aplikovat přesně podle potřeb zákazníků, umí také pružně upravovat geometrii jednotlivých typů výrobků. To vede k optimalizaci procesu produkce, ke snížení nákladů na jednotlivé operace a konečně i k vysoce konkurenceschopným cenám.


Výhody řešení, které poskytuje Rotana, lze dobře ilustrovat na případech, kdy zákazník pracuje s čistě katalogovými nástroji a je k tomu vybaven patřičnou infrastrukturou. To ho však zároveň limituje a on je v této situaci odkázán na používání jednoho typu konkrétního nástroje. Rotana je schopna nástroj upravit tak, aby firma mohla i nadále využívat veškeré stávající zařízení, ale přitom pracovat s novým nástrojem a provádět s ním nové operace.


Nutno říci, že vedle samotné výroby malých CBN nožů se Rotana už od samého počátku své existence zabývá také jejich návrhem, vývojem a obnovou. Díky přístupu ze strany velkomeziříčského výrobce tak mají i ti nejnáročnější světoví zákazníci spolehlivého a flexibilního výrobce a dodavatele nástrojů s hranou z CBN, který disponuje jak špičkovou technologií, tak vysoce propracovaným know-how.